Victorie si calificare...

Trebuie sa admit ca importanta meciului de sambata a pus amprenta pe psihicul echipei in prima repriza cand ne-am vazut condusi cu 2-0. Nu ne venea sa credem. Cel putin mie. Jucasem mai bine, avusem mai multe faze si totusi eram condusi.
In a doua repriza am inceput asaltul, fara succes insa.Apararea adversa reusea sa respinga atacurile furibunde.
In minutul 8 insa dupa o balbaiala a in careul dusmanilor, Andrei a rapus cu sange rece poarta adversa. Ne-am aruncat in atacat, dar nu puteam sa inscriem nici cum. Eram sleiti de putere,dar nu vroiam sa renuntam. Cu 1 minut si 45 de secunde inainte de final, Alex Jr a inscris dintr-un voleu magnific egaland scorul la 2.
Dusmanii nu vor sa renunte si se napustesc in atac.Mare greseala...
Cu 30 de secunde inainte de final recuperez o minge la mijlocul terenului, i-o pasez lui Andrei care genial, din nou, il deschide pe Alex singur cu portarul advers. Gol si victorie de rasunet.
Cel mai frumos meci de pana acum. Si cel mai greu.
Primul sezon si calificare in playoff-ul competitiei.

P.S. Pentru cei care s-au suparat ca n-au jucat asa multe minute sa vada jumatatea plina a paharului, stiu ei care sunt: NU SHI SUPARAT!!